Polish (Poland)Čeština (Česká republika)Slovenčina (Slovenská republika)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
logo-kapatex
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Domů Jak se co dělá

Jak se co dělá

Jak se vetkává ručník

Jak se vetkává

Než si odpovíme na otázku JAK, měli bychom si vysvětlit PROČ se vetkává do plochy froté. Pokud zákazník požaduje co možná největší reklamní sdělení, a nebo je zadaná grafika přes celou plochu froté, máme k dispozici pouze dvě možnosti. Můžeme jednu stranu froté výrobku potisknout - o této technologii si povíme v některém z následujících dílů našeho seriálu - nebo můžeme vetkávat do plochy ručníků a osušek.

 

 

Jak se tiskne do polyesterové bordury

Náš seriál „Jak se co dělá?" pokračuje svým druhým dílem, ve kterém se můžeme „podívat na zoubek" tomu:

Jak se tiskne do polyesterové bordury froté!

 

Jak se vyšívá

Zcela nově vznikl na našich stránkách seriál „Jak se co dělá?". Je to odpověď na časté dotazy našich klientů, kteří se zajímají nejen o cenu a výsledek, ale také o to, jak výrobky nebo služby vznikají. Pojďme se tedy společně podívat na to:

 

Rady a tipy

Než se poprvé utřete

Před prvním použitím prošlo froté procesem výroby a proto je dobré ho nejprve vyprat. První prací cyklus způsobí mírné sražení tkaniny a tím přispěje ještě k většímu upevnění smyček do osnovy. Froté nejprve rozdělte podle barevnosti a vystavte teplotám 40 až 60 stupňů. Nepřeskakujte máchání a pokud můžete, použijte sušičku nastavenou na střední výkon. Není vhodné používat avivážní prostředky, které ,,slepuji´´ bavlněná vlákna, tím snižují savost a zároveň prodlužují proces čištění.

Aby bílá bílou byla 
Ze začátku dochází při praní k obarvování vody a to především u tmavých barev. Pouštění způsobují volné molekuly barvy, které by se mohly chytit na jiné bavlněné látky. Proto je důležité dodržovat doporučenou teplotu praní a třídit náplň pračky podle barvy. Původní barva ručníku se tím v podstatě nemění.

Stálobarevnost ovlivňuje použitý prací prášek pokud obsahuje optický zjasňovací prostředek, zde se však jedná pouze o zdánlivou změnu barvy. Zcela nevhodné je používání prostředků, které obsahují chlór nebo Savo.

Nikde ani chlup 
Postřižené froté (velur úprava) je více náchylné k pouštění vláken. Také klasické smyčkové froté obsahuje drobné úlomky bavlny, která se uvolňuje. První 2-3 prací cykly by měly odstranit většinu těchto úlomků. Nepříjemné na tomto jevu je to, že i jediné vlákno je viditelné pokud leží na kontrastním podkladu.

Drobný zádrhel?
Pokud zatrhnete, vytáhnete nebo jiným způsobem porušíme smyčku, stačí zastřihnout volný konec nitě. Nemusíte mít strach – ručník se párat nebude.

Hodně radosti a pohody při používání našich froté výrobků.

 


eshop ktx


Přístup do skladufacebook-logogoogle_logo_2


Kontakt

volejte:
+420 274 772 204 
+420 274 784 527 
+420 283 934 289

pište:
info@kapatex.cz

zeptejte se