Strojní výšivka

Strojní výšivka je vysoce kvalitní způsob prezentace motivu nebo loga na textilním podkladě. Maximální rozměr výšivky je 30 x 25 cm, při kterém může být použito až 15 stálobarevných vyšívacích nití. Výsledná cena výšivky je odvozena od počtu stehů (=vyšitá plocha) a komplikovanosti založení vyšívaného materiálu do stroje.
Nejmenší možné velikosti vyšívaného motivu omezuje délka stehu – u výšivky do froté je to přibližně 5mm vysoké bezpatkové písmo. U materiálů s jemnější strukturou dokážeme vyšívat velice jemné linky.

Vyšívat můžeme:

 • vyšívání do plochy materiálu
 • vyšívání do bordury ručníku nebo osušky (vhodná je kvalita LUX)
 • vyšívání na čelo, boky i zadní část čepice
 • vyšívání na stahovací pásek čepice
 • vyšívání na kapsičku trička, pantofle apod. v případě, že výšivku provedeme na polotovar

Ukázky výšivek:

vysivka_pismeno vysivka_divocak vysivka_pecet img_7927_kopie

nebo:

 • výšivka na batohy, tašky, "ledvinky", pásky, stany, spací pytle...
 • výšivka na bundy, vesty, mikiny, svetry, blůzky, halenky, košile, polokošile, trička...
 • výšivka na sportovní oblečení, tepláky, kalhoty, trenýrky...
 • výšivka na klobouky, čelenky, potítka, čepice, šály, rukavice, palčáky...
 • výšivka na pracovní oděvy, zástěry, pláště, montérky, kombinézy...
 • výšivka na divadelní kostýmy, uniformy, stejnokroje...
SOUČASNĚ DODÁVÁME VŠECHNY UVEDENÉ DRUHY TEXTILU

Z čeho se skládá cena výšivky?

Pro pochopení z čeho se skládá cena výšivky musíme vysvětlit, jak probíhá proces vyšívání od začátku až do konce. Nejlepší obrázek si můžete udělat na konkrétním příkladu.
Zákazník si u nás objednává 100 triček s malou výšivkou na srdci. Po vytvoření programu a schválení vzorku se dostaneme k samotné výrobě výšivky. Začneme s přípravou před samotným vyšíváním. Prvním krokem je příprava nití správné barevnosti pro vyšívání. Dalším krokem je nahrání programu do vyšívacího stroje. Práce se samotným textilem začíná u vybalení triček z krabic, ve kterých byly dodány. Potom se odměřuje umístění výšivky na požadované místo a upnutí trička do speciálního vyšívacího rámečku. Tento proces se opakuje pro každé tričko zvlášť. Rámeček s upnutým tričkem se vkládá do stroje a může se začít s vyšíváním. Délka vyšívání se odvíjí od velikosti výšivky resp. počtu stehů, které jsou potřeba k vyšití. Počet stehů je druhým faktorem ovlivňující konečnou cenu výšivky. Po dokončení výšivky se trička vyndají ze stroje, uvolní se vyšívací rámečky, odstraní přebytek podkladového materiálu a tričko se balí.

Shrnutí

Cena výšivky je ovlivněna dobou přípravy stroje před a po vyšívání, velikostí (počtem stehů) výšivky a materiálem na který se vyšívá. Každá kalkulace výšivky je individuální, proto není možné uvádět ceny bez toho aniž bychom viděli logo a věděli, na co se vyšívá. Přesnou kalkulaci Vám sdělí každý z našich obchodníků.